Ciąg dalszy reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych, okres zapisów 2018

Do dymisji podał się sekretarz departamentu zdrowia i pomocy społecznej Tom Price z punktu ustawodawczego nie ma to żadnego wpływu na nasze ubezpieczenia zdrowotne. Departament zdrowia, natomiast odpowiada za funkcjonowanie systemu ubezpieczeń zdrowotnych, a w tym za obsug stron medicare.gov i healthcare.gov. Niedługo zaczynaj si okresy zapisów do Planów Medicare Advantage i na lekarstwa oraz ubezpieczeń indywidualnych jeżeli strony nie będą działały poprawnie, może to nam utrudnić wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Obecna władza nie jest przychylna obecnemu systemowi, szczególnie mówimy tu o ubezpieczeniach indywidualnych i ustawie o Przystępnej Opiece Zdrowotnej czyli Obamacare, w związku z czym następca sekretarza Price może zakłócić organizację i zapisy na ubezpieczenia zdrowotne.

Share on Facebook

Kolejna próba reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych, czyli ustawa Graham-Cassidy nie została poddana głosowaniu w Senacie. Jest to jedna z najbardziej radykalnych propozycji reformy ubezpieczeń medycznych w USA. Wnioskowano między innymi o wyeliminowanie dofinansowa, ogromne cięcia w programie Medicaid. W zamian zaproponowano dotacje blokowe dla stanów, które miałyby być przeznaczone na opiek zdrowotn. Dodatkowo dalsza deregulacja systemu ubezpieczeń zdrowotnych na poziomie federalnym, a oddanie kontroli w rce poszczególnych stanów

W senacie został jednogłośnie przegłosowano CHRONIC Care Act. Jest to poprawka do systemu Medicare, która ma na celu jego usprawnienie. Wiele starszych osób zmaga si z kilkoma złożonymi i często bardzo kosztownymi chorobami przewlekłymi. Ustawa ma na celu ułatwi koordynację tych schorzeń, rozbudowuje udany program IAH (Independence at Home - Samodzielnie w domu), który pozwala seniorom na otrzymywanie specjalistycznej opieki w domu, oraz rozszerza dostęp do Telemedycyny.

Powrót do listy artykułów......